Храм Благовіщення Пресвятої Богородиці с. Вербовець
Храм Благовіщення Пресвятої Богородиці села Вербовець побудований на місці колишніх святинь. Відомо, що в кінці ХV - поч. XVI ст. тут уже була дерев’яна церква. Що з нею сталося не відомо, але 1699 року, коштом настоятеля отця Никорака було зведено новий Храм. Як відомо Храм зводився майстром Іваном Лавруком, за правління імператора Австро-Угорщини Франца Йосифа та настоятеля церкви священика Івана Валевського і церковної управи: Михайла Рабинюка, Стефана Федорака, Івана Пасайлюка та Василя Гордія. Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці є дерев`яна, в її основі традиційно для Гуцульщини, лежить Хрест, але архітектурний ансамбль увінчується п’ятьма відкритими до сліпого ліхтаря банями та сімома маківками з хрестами, що було на той час рідкістю та свідчило про високий професіоналізм майстрів і заможність громади.
На початку церква та трьохярусна дерев`яна дзвіниця, що знаходиться на території Храму, були покриті гонтами. Пізніше, в середині ХХ ст., їх перекрили бляхою. В оформленні Святині використані елементи традиційного сакрального, гуцульського та народного мистецтва. Іконостас давній, різьблений, повний. Стіни церкви розписані орнаментами та іконами.
Над центральним входом на подвір’ї церкви побудовано нову прямокутну, двох’ярусну, муровану дзвіницю. Перший ярус використовується, як брама і має триарочні наскрізні отвори. Центральний ширший слугує брамою, а два бокові – хвіртками. Другий ярус – п’ятиарковий з дзвонами увінчується трьома маківками.
І церква і дерев`яна дзвіниця являються об’єктами національного культурного надбання України (ох. договір № 1162/1, 1162/2). 27 жовтня 2000 року – із Архіпастирським візитом Храм відвідав Преосвященний владика Іоан (Бойчук).