Натисніть, щоб побачити повний розмір
 
 

Храм Благовіщення Пресвятої Богородиці с. Вербовець

Храм Благовіщення Пресвятої Богородиці села Вербовець побудований на місці колишніх святинь. Відомо, що в кінці ХV - поч. XVI ст. тут уже була дерев’яна церква. Що з нею сталося не відомо, але 1699 року, коштом настоятеля отця Никорака було зведено новий Храм. Як відомо Храм зводився майстром Іваном Лавруком, за правління імператора Австро-Угорщини Франца Йосифа та настоятеля церкви священика Івана Валевського і церковної управи: Михайла Рабинюка, Стефана Федорака, Івана Пасайлюка та Василя Гордія. Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці є дерев`яна, в її основі традиційно для Гуцульщини, лежить Хрест, але архітектурний ансамбль увінчується п’ятьма відкритими до сліпого ліхтаря банями та сімома маківками з хрестами, що було на той час рідкістю та свідчило про високий професіоналізм майстрів і заможність громади.

Verbovec-chempion.jpg Hram_Blagovishchennya_Presvyatoyi_Bogorodici.jpg Stepan_Gubernat.jpg ikonostas~0.jpg Hram_Blagovishchennya_Presvyatoyi_Bogorodici_s__Verbovec.jpg
Оцінити це фото (Ще нема голосів)
Інформація про фото
Файл:Hram_Blagovishchennya_Presvyatoyi_Bogorodici_s__Verbovec.jpg
Альбом:kosivart / Село Вербовець
Розмір файлу:231 КБ
долучення:Черв 13, 2019
Розміри:764x1141 пікселів
Переглянуто:134 раз (а)
Посилання:https://foto.kosiv.org.ua/displayimage.php?pid=9431
Вибрані:Додати до Обраного

Коментар 1 до 3 від 3
Сторінка: 1

kosivart   [Черв 13, 2019 в 08:16]
На початку церква та трьохярусна дерев`яна дзвіниця, що знаходиться на території Храму, були покриті гонтами. Пізніше, в середині ХХ ст., їх перекрили бляхою. В оформленні Святині використані елементи традиційного сакрального, гуцульського та народного мистецтва. Іконостас давній, різьблений, повний. Стіни церкви розписані орнаментами та іконами.
kosivart   [Черв 13, 2019 в 08:17]
Над центральним входом на подвір’ї церкви побудовано нову прямокутну, двох’ярусну, муровану дзвіницю. Перший ярус використовується, як брама і має триарочні наскрізні отвори. Центральний ширший слугує брамою, а два бокові – хвіртками. Другий ярус – п’ятиарковий з дзвонами увінчується трьома маківками.
kosivart   [Черв 13, 2019 в 08:17]
І церква і дерев`яна дзвіниця являються об’єктами національного культурного надбання України (ох. договір № 1162/1, 1162/2). 27 жовтня 2000 року – із Архіпастирським візитом Храм відвідав Преосвященний владика Іоан (Бойчук).

Коментар 1 до 3 від 3
Сторінка: 1