zbori~0.jpg
Загальні збори товариства «Руський народний дім в Косові»Переглядів: 13Оголошення в газеті «Українське Слово» за серпень 1918 року.

Уривок про Лепкалюків в книзі М. Ломацького «З гір Карпат»:

Костин Лепкалюк, багач-дука в Старому Косові, посол до Сойму у Львові і парляменту у Відні, мав двох синів, Юрія і Миколу. Юрій одружився з донькою багатого гуцула, Оршедчука, Микола був посадником Косова. У Юрія були сини: Дмитро, Михайло і Микола. Михайло мав одного сина, Юрія. У Миколи були два сини, Іван і Михайло. Іван плекав расові гуцульські коні, як колись Костин. Його брат Михайло, доктор прав, був судовим радником у Коломиї, старшиною австрійської армії, пізніше старшиною УГА...
sich~1.jpg
Молодіжне спортивно-пожежне товариство «Січ» в Старому КосовіПереглядів: 51900–1902 рр.
Devdyuk~0.jpg
Девдюк Василь Григорович Переглядів: 11Ббізівно у Відні на шпальтах видання (1914 рік) про АУ імперію.
Девдюк В.Г. — (8.06.1873 р. н. с. Старий Косів, Косівського р-ну – 3.05.1951 р. м. Косів, Івано-Франківської обл.). Видатний майстер художнього різьблення на дереві, художньої обробки металу, викладач та один із засновників Вижницької школи столярства, токарства, різьбярства та металевої орнаментики (1905-1918), а також Косівської приватної школи різьбярства (1923-1939).
Прислав Павлюк Богдан
bartki-devdyuk.jpg
Гуцульські бартки та келефи зі збірки Чернівецького музеюПереглядів: 18На одній видно знак-тавро «Gr. Dew.» Григорія Девдюка, — майстра мосяжника з Старого Косова. Григорій Девдюк нагороджений бронзовою медаллю за мосяжні вироби на виставці у Кракові 1887 року. Григорій Девдюк отримав Похвальний лист за вироби мосяжні на Крайовій виставці у Львові 1894 року.

Фото з видання «International studio «New York», 1907 рік.

Підготував Павлюк Богдан
Lepkalyuki.jpg
ЛепкалюкиПереглядів: 20Древо генеалогії Лепкалюків пустило коріння і в Черганівці, і в Старому Косові. Старокосівчанин Костин Лепкалюк — один із представників цього прадавнього роду, жив у XIX столітті й був відомий на всі тори як дбайливий і заможний господар.
Devdyuk.jpg
Григорій Девдюк з донькоюПереглядів: 20Заможний газда з села Старий Косів, батько засновника Косівської школи різьби - Василя Девдюка.
Фотограф Юліуш Дуткевич, 1887 рік
Фото надав Богдан Павлюк
znimka~0.jpg
Знимка на згадку. Старий Косів.Переглядів: 21Прислав Роман Хромейчук
hor-2.jpg
Старокосівський хорПереглядів: 26Прислав Роман ХромейчукКоментарів: 3
hor-1.jpg
Старокосівський хорПереглядів: 21Коментарів: 1
parubki~2.jpg
Старокосівські парубки - молодий з дружбоюПереглядів: 18Прислав Роман ХромейчукКоментарів: 5
divchata~2.jpg
Старокосівські дівчатаПереглядів: 21Фото з архіву п. Надії Пасічняк.Коментарів: 1
diafilm.jpg
Восьмирічна школа в Старому КосовіПереглядів: 67Кадри з діафільму «Народні художні промисли в школах України». 1984 рік.
Прислав Павлюк Богдан
Vasil_Devdyuk.jpg
Василь Девдюк з приятелямиПереглядів: 76Прислав Роман Хромейчук
3~12.jpg
Вербна неділяПереглядів: 102Фото: Ярослав Тимофійчук
Hor_3C3CProsviti3E3E2C_s__Stariy_Kosiv2C_1935_rik.jpg
Хор «Просвіти», с. Старий Косів, 1935 рікПереглядів: 115Прислав Олександр Кабалій
Mikola_Devdyuk_z_uchnyami.jpg
Микола Девдюк з учнями. 1934 р.Переглядів: 163Ілюстрація з книги «Василь і Микола Девдюки». Автори: В.Молинь, А.Андрейканич, І.Яремин. – Косів : Писаний Камінь, 2016.
Mikola_Devdyuk_bilya_kivotu_cerkvi.jpg
Микола Девдюк біля своєї роботи — кивоту церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Ворохті. 1930 р.Переглядів: 139Ілюстрація з книги «Василь і Микола Девдюки». Автори: В.Молинь, А.Андрейканич, І.Яремин. – Косів : Писаний Камінь, 2016.
hram-stariy-kosiv.jpg
Храм Успіння Пресвятої Богородиці в с. Старий КосівПереглядів: 145Відомий український історик, археолог, етнограф о. Антоній Петрушевич знайшов у монастирі Драгомирні (неподалік Сучави, на території сучасної Румунії) церковну грамоту косівської парафії за 1318 рік, в якій згадується про грунти, котрі належали парафії Старого Косова. Цікаво, що тими ж земельними ділянками церква користувалася і в 1900 році і, мабуть, в наступні роки.

Згідно з реєстровим списком податків за 1579 рік у селі Косів був один священик. З цього видно, що село жило повноцінним церковним життям і мало свою церкву, яка простояла до 1739 року. Що стало причиною її руйнації невідомо, але 1739 року на цьому місці, освяченому коштом і старанням отця Василя Никоровича, Косівського благочинного, з допомогою побожних людей, була зведена нова п’ятикупольна хрестовидна церква...
Grigoriy_Devdyuk.jpg
Різьбяр, мосяжник, славний ґазда з Старого Косова Григорій ДевдюкПереглядів: 3051880-ті, світлина Юліуша Дуткевича.

Прислав Павлюк Богдан‎
Divchata.jpg
ДівчатаПереглядів: 296с. Старий Косів, 20-ті роки ХХ ст.
Stariy_Kosiv_2-y_klas.jpg
2-й клас школи в Старому Косові, 1941 рікПереглядів: 315З «Відомостей про стосунки краєві королівства Галичина»: Діяльність повітового представництва у справах освіти. Косів. У 1869 році було встановлено 8 стипендій для учнів повіту, а саме 3 по 30 золотих ринських, дві стипендії 45 злр. та 3 стипендії по 60 злр. щорічно. Придбали книги для шкільних бібліотек. Витрачено 50 золотих. Крім того, було придбано за кілька золотих молитовники для премії учнів загальноосвітніх шкіл. Один учитель отримав премію з фонду повітового.

Фото з архіву Павлюка Богдана
Knyaginya_Pavlyuk_Anna_ta_druzhka_Pavlyuk_Paraska.jpg
Княгиня Павлюк Анна (Ільчишина) справа та дружка Павлюк Параска Переглядів: 316с. Старий Косів, кінець 50-х минулого століття.
kniyaginya-druzhki.jpg
Княгиня та дружкиПереглядів: 309Фото початку 50-х років XX століття. Прислав Богдан Павлюк.
kosiv-old-guk-summer.jpg
Відпочинок у Косові на пляжі на ГуціПереглядів: 567
фото:26 сторінках2
1