НПП «Гуцульщина» розташований у мальовничій лісистій частині Покутсько-Буковинських Карпат, яка є чи не найцікавішим регіоном України. Тільки тут найвиразніше і найповніше збереглися прадавні самобутні ремесла, промисли, традиції, звичаї унікального етносу гуцулів. Ця територія відзначається великою історико-культурною цінністю, своєрідністю природи, багатством і різноманіттям рекреаційних ресурсів.

pasika.jpg
Зимова казка на пасіці Святого МиколаяПереглядів: 19
zviri.jpg
Фотопастки для обліку та моніторингу диких звірівПереглядів: 21Цьогоріч було зафіксовано поширення таких рідкісних видів хижих тварин, як кіт лісовий, рись (ціла сімейна група: самець, самка та два рисиняти), ведмідь бурий (самиця з трьома медвежатами). Це є перше фото-підтвердження присутності цих тварин в екосистемах НПП «Гуцульщина».

Фотопастки для моніторингу біорізноманіття надані Франкфуртське зоологічне товариство в Україні // FZS Ukraine в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи (ІКІ), важливої частини міжнародних зобов'язань німецького уряду щодо фінансування кліматичних програм, але також в рамках проєкту співпраці у сфері розвитку, що співфінансується Федеративною Республікою Німеччина через KfW: Support to Nature Protected Areas in Ukraine...
duplo.jpg
Дупла жовни чорноїПереглядів: 12Після вильоту пташенят дупла займають інші лісові мешканці, особливо полюблять найменші сови парку: сичик-горобець та сич волохатий.
dyatel.jpg
Дятел трипалий охороняється Червоною книгою УкраїниПереглядів: 11Характерною ознакою цього виду є наявність на ногах тільки трьох пальців, особливістю самців є жовта «шапочка» на голові. Також цей вид є індикатором старовікових та пралісових ділянок.

Поживу дятел трипалий найчастіше видобуває з-під кори дерев, іноді за день встигаючи обдерти велику ялину, де може ховатися до 10 тис. личинок короїдів.

На території Косівщини зустрічається в зоні ялиново-ялицевих лісів.
zhovna.jpg
Жовна чорна — одна із найбільших представників родини ДятловихПереглядів: 12Забарвлення жовни чорне з блискучим відтінком, на голові велика червона «шапочка». В наших краях зустрічається в старих, високостовбурних ділянках всіх типів лісу. Найбільша щільність зустрічається в усихаючих ялинниках, які межують з буковими пралісами, де легше можна видовбати дупло.
kviten.jpg
У нас знову засніжило!Переглядів: 12
dzherelo~1.jpg
Учасники зимового християнського табору, що проходить при парафії Святого Василія Великого м. Косів.Переглядів: 20Разом із працівниками парку взяли участь в спільній традиційній молитві за мир в Україні і за наше військо, біля каплиці Матері Божої в урочищі «Скалка».
veselka~3.jpg
Цікаве природне явище наприкінці зими!Переглядів: 22Прислала Oksana Tryhubyak
Національний природний парк "Гуцульщина"
sumah.jpg
Сумах дубильнийПереглядів: 21«Розписала осінь сумаху листочки».

Косів, Франківщина. Жовтень, 2021.
Фото: Руня Солиджук
Drizd.JPG
Дрізд співочий з поживоюПереглядів: 22Фото: Стефурак І. Л.
Dubina.jpg
Картосхема маршруту еколого-пізнавальної стежки «По Дубині»Переглядів: 28— Протяжність маршруту: 4300 м.
— Тривалість переходу: 2 год.
— Початкова висота маршруту: 363 м н.р.м.
— Кінцева висота маршруту: 322 м н.р.м.
— Вид маршруту (за можливим способом пересування) – пішохідний.
— Сезонність використання: весна, в період цвітіння першоцвітів
— Цільова аудиторія: стежка придатна для всіх вікових груп з метою пізнавального туризму та рекреації.
IMG_3916.JPG
Квест-граПереглядів: 3627 травня до Національного природного парку «Гуцульщина» завітали здобувачі освіти 2 класу Косівської початкової школи (класний керівник М.Й. Лаврук).
sporonosni_stebla_hvoshcha_velikogo.jpg
Спороносні стебла хвоща великогоПереглядів: 43
soldanella_ugorska.jpg
Сольданелла угорськаПереглядів: 39
pidbil_zvichayniy.jpg
Підбіл звичайнийПереглядів: 41
molodi_kedri.JPG
Молоді кедриПереглядів: 39
kvasenicya_zvichayna.jpg
Квасениця звичайнаПереглядів: 40
Gravilat_richkoviy_.JPG
Гравілат річковийПереглядів: 37
Baranec.JPG
БаранецьПереглядів: 41
anemona_dibrovna.jpg
Анемона дібровнаПереглядів: 39
Mayivka.jpg
Капличка під ГолицеюПереглядів: 5324 травня біля каплички Божої Матері, розташованої на участку «Скалка», що в урочищі «Голиця», відбувся Молебень до Матері Божої (Маївка).
polonina_Polini.JPG
Полонина ПоліниПереглядів: 50
polivka.JPG
Миша ПолівкаПереглядів: 43
doroga_na_pol_Rosohata.JPG
Дорога на полонину РосохатуПереглядів: 42
фото:49 сторінках3
1