Результати пошуку зображень - "Богдан Павлюк"
yusipchuk.jpg
Різьбяр Михайло ЮсипчукПереглядів: 8В тексті трохи "прокол" совєтської пропаганди, бо ж стверджували, що тільки з приходом совєтів на західну Україну майстри об’єднались в артілі.
«Літературна газета», 1956 рік.
Прислав Павлюк Богдан.
hor~9.jpg
Міщанський церковний хор в КосовіПереглядів: 9В місті Косові при церкві св. о. Николая в Монастирськім засновано і зорганізовано хор, який складається з 18 осіб.
Цей хор співає уже від 3 літ і відомий на цілу околицю косівського повіту. Хор зорганізував місцевий дяк Василь Близнюк, котрий сидить на середині зі скрипкою в руках.
З газети «Правда», 1931 рік.
Підготував Павлюк Богдан
Коментарів: 3
salcesoni.jpg
Найліпші сальцесони і вірменська козятина фірми Михайла Лазаровича в КутахПереглядів: 10Реклама в газеті «Курєр Львівський» 1889 року.
Світлина Ю. Дуткевича. 1880-ті рр.
Прислав Павлюк Богдан.
rinok~4.jpg
Косів. Вид з площі Ринок. 1925 р.Переглядів: 11Листівка вид. А. Крейсла в Косові.
Фото: Ейбл.
Прислав Богдан Павлюк.
guc_shkola.jpg
Школа гуцульського мистецтва у КосовіПереглядів: 11«Літературна газета», вересень 1940 року.
Прислав Павлюк Богдан
1912.jpg
Гімнастичні вправи в лічниці А. Тарнавського, 1912 рікПереглядів: 25«З Косова. Лічниця дра. Тарнавського. Сезон триватиме до кінця цього місяця та після закриття буде зимовий пансіонат. Є ще 10 людей. У нас був сніжний кінець жовтня, але під впливом тепла сніг розтанув і осінь, мабуть, триватиме довше.»
З журналу «Наші оздоровниці», 1912 рік
Підготував Павлюк Богдан.
maystri.jpg
Майстри КосівщиниПереглядів: 16З газети «Народна Часопись», 1896 рік.
Прислав Павлюк Богдан
zbori~0.jpg
Загальні збори товариства «Руський народний дім в Косові»Переглядів: 13Оголошення в газеті «Українське Слово» за серпень 1918 року.

Уривок про Лепкалюків в книзі М. Ломацького «З гір Карпат»:

Костин Лепкалюк, багач-дука в Старому Косові, посол до Сойму у Львові і парляменту у Відні, мав двох синів, Юрія і Миколу. Юрій одружився з донькою багатого гуцула, Оршедчука, Микола був посадником Косова. У Юрія були сини: Дмитро, Михайло і Микола. Михайло мав одного сина, Юрія. У Миколи були два сини, Іван і Михайло. Іван плекав расові гуцульські коні, як колись Костин. Його брат Михайло, доктор прав, був судовим радником у Коломиї, старшиною австрійської армії, пізніше старшиною УГА...
shkoli.jpg
Школи в КутахПереглядів: 13Школи в Коломийському окрузі, зокрема Косівщини, якими опікувалась Львівська Римокатолицька Консисторія.
Роки заснування: Кути (1858), Пістинь (1795), Яблунів (1804).
Прислав Павлюк Богдан
shkola~9.jpg
Листівка «Яблунів. Початкова школа»Переглядів: 6Накладом Озіяса Стернберга в Яблунові. 1930-ті рр.
Прислав Павлюк Богдан
shkola~8.jpg
Косів. Школа жіночаПереглядів: 7Декілька прізвищ з когорти вчителів Косівщини початку ХХ століття, 1906 рік:
Елеонора Свидинська — вчителька в Косівській жіночій школі, Анна Загуревичівна — в Ясенові.
1929 рік: Новосад Євгеній в Косові, Салваровський Антоній в Старім Косові, Новосадова Валерія в Косові, Цюцюра Віктор в Кобаках, Цюпрак Ян в Кутах, Гординський Юліан в Кутах.

Прислав Павлюк Богдан
shkriblyak~3.jpg
Василь ШкріблякПереглядів: 12Відзначеня на промисловій виставі в Бучачи дістали між иншими: Василь Шкрибляк в Яворові кола Косова золотий медаль за різьби в дереві…»
Вирізка з газети «Народна Часопись», вересень 1905 рік.

Василь Шкрібляк (Токарик; 7 січня 1856, с. Яворів, нині Івано-Франківська область — 21 листопада 1928) — український гуцульський тесля, токар і різьбяр, майстер плаского різьблення по дереву. Син Юрія (Юри) Шкрібляка.

Прислав Павлюк Богдан
grimalyuk~1.jpg
Надія Грималюк з РічкиПереглядів: 8Медсестра Косівської центральної районної лікарні.
Віднайшов Богдан Павлюк.
kosiv-prizvishcha.jpg
Листівка «Косів: Замкова гора», 1928 рікПереглядів: 12Трохи прізвищ знаних на той час людей Косівського повіту з газети «Руслан» за 1903 рік:
Вибори до повітової ради в Косові. Виборчий комітет повідомляє виборців до ради повітової в Косові, що лїста радних є отся: 1) о. Володимир Стефанович, парох в Кутах, 2) о. 0лександер Воляньский, парох в Криворівни, 3) о. Іван Рогожиньский, парох в Шешорах, 4) о. Іван Попель, парох в Довгополі, 5) др. Кулик, адвокат кр. в Кутах, 6) Айталь Грегорович, купець в Кутах, 7) Пилипюк Михайло Миколи, господар в Білоберезцї, 8 Свирид Юрко, господар в Вербівци, 9) Дамян Гарасимюк, господар в Кобаках, 10) Танас Боєчко, війт в Косові Старім, 11) Дмитро Кабин, господар в Монастирскім...
Lichnicya.jpg
Бюлетень сезонний. Лічниця доктора Тарнавського в КосовіПереглядів: 11Бавляться зі Львова: редактор «Słowa Polskie» З. Василевський, др. Ф. Адам, Каті Малецька. З Кракова: проф. Iгн. Гшановський, радник з Відня Білінський, з Варшави: Świątkowski, адв. Śmiarowski. З Петербурга: о.канонік Каревич, дир. Лесневський, з Риги о. Ілінський, з Єкатеринослава Барщевські, Буяновські та інші з інших місць. Загалом з травня — 236 осіб. Світлина з часопису.
З часопису «Наші Оздоровниці і Наша Туристика», серпень 1913 рік.
Підготував Павлюк Богдан
Shilling.jpg
Володи́мир Сінгале́вич-ШиллінгПереглядів: 10(13 січня 1875, Москалівка (Косів), Івано-Франківська область — † 7 листопада 1945, Брегенц, (Австрія) — український громадсько-політичний діяч у Галичині, правник. Народився у Москалівці Косівського повіту в сім'ї греко-католицького священика. Походив з німецького роду Шиллінгів.
У 1893 закінчив правничий ф-тет Львівського ун-ту. Працював у судових установах Кам'янки Струмилової, Перемишлян та Глинян.
Діяч Української національно-демократичної партії У 1911—1918 — посол до австрійської Державної ради у Відні, у 1913—1914 — посол до Галицького сойму. З вересня 1914 — заступник голови Бойової управи Українських Січових Стрільців у Відні...
vid-na-Moskalivku.jpg
Вид з-під Голиці на Москалівку та Косів. 1936 рік. Архів NACПереглядів: 121884 рік. Москалівка процесується проти Косова в Віденському суді. З газети «Неділя»:
«Спір між муніципалітетом в Косові та ґміною Москалівка, про імпорт деревини з лісу для будівництва мосту через р. Рибницю. закінчився цими днями в Відню перед адміністративним судом. Справа полягала в тому, що муніципалітет Косова, якому до середини цей міст належить, необхідне для будівництва дерево було доставлено на місце, а гміна Москалівка свою частину дерева доставити не хотіла,мотивуючи, щоб муніципалітет сам забрав дерево з місцевих лісів. Муніципалітет наполягав на підставі § 12 акту про дороги та місцевого звичаю, згідно з яким гміна Москалівка колись була привозила на місце роботи деревину з державних лісів, – вирішив, що й зараз транспортування належить ґміні...
moskalivka-1936.jpg
Обійстя в Москалівці, 1936 рік Переглядів: 9Про Москалівку в «Словнику Географічному Королівства Польського і інших країв словянських», видання 1885 року: «Москалівка — село в Косівському повіті біля Косова, від якого Москалівку відділяє ріка Рибниця. На схід межує з селами Старий Косів та Смодне. Через Москалівку проходить цісарський шлях Косів–Кути. На захід межує з селами Город та Монастирське. На південь з селами Черганівка, Малий Рожен, Бабин. На північ з Косовом. Людність: римо-кат — 355; греко-кат. — 1114. Москалівка належить до державної власності.»
Прислав Павлюк Богдан.
kilim~1.jpg
Замітка про килим майстерні КуриленкаПереглядів: 11З журналу «Наше життя», 1978 рік, видання Союзу Українок Америки.
Прислав Павлюк Богдан
tochki.jpg
Таблиця з кількістю торгових точок в яких дозволено роздрібну торгівлю алкогольними напоями Переглядів: 121 слупчик — в шинку (можна сьорбати в «залі»), 2 слупчик — без шинку, 3 і 4 слупчик — скільки було в 1933 році.
З розпорядження Станіславівського воєвудства. Косівський повіт. 1934 рік.

Прислав Павлюк Богдан
solevarnya~0.jpg
Робочий процес у косівській солеварні Переглядів: 11Фото віднайшов Павлюк Богдан
Obiystya_v_Moskalivci.jpg
Обійстя в Москалівці. 1936 рікПереглядів: 121 квітня 1787 року Москалівка (разом з Косовом і навколишніми селами) була викуплена урядом Австрійської імперії в державну власність з власності спадкоємців Дідушицьких та Романовських.

Прислав Павлюк Богдан
Zarinok.jpg
Торговий пляц «Зарінок» в 1914 роціПереглядів: 121869 рік. В Сеймі слухалась справа про спір в Львівському крайовому суді між Монастирським і Москалівкою (позивачі) та Косовом про приналежність торгового пляцу з назвою "Зарінок" та хто має право збирати торгівельне мито. Сейм відіслав справу до повітового суду , наголошуючи що всі спірні сторони (дотичні до пляцу) мають право на рівну частку.

Прислав Богдан Павлюк
zhniva.jpg
Жнива на Москалівці. 1936 рікПереглядів: 11Прислав Павлюк Богдан
фото:731 сторінках31
1