koniki~0.jpg
Ще з середини ХХ століття практично кожна сім’я в Брустурах була задіяна у виробництві сувенірівПереглядів: 15Колись відомий радгосп «Брустурівський» процвітав завдяки розвитку сувенірної продукції, а село було одне з найбагатших на Гуцульщині. У Брустурах протягом XIX і XX століть жили і працювали кілька поколінь різьбярів, цим ремеслом займалися навіть жінки.
Художні вироби брустурівців часто вирізнялися строкатістю матеріалів, що використовувалися для інкрустації: кольоровий каучук, перламутр, порцелянові намистинки, фарбоване дерево…
Але якщо сувеніри робили в багатьох селах, то по сирні іграшки їхали саме в Брустури...
vbirya~0.jpg
Село Брустури славиться і своїми неймовірними краєвидамиПереглядів: 14Тут знімали фільми «Гори димлять», «Час збирати каміння», «Поза межами болю», тут гостювали Франко і Параджанов.
brusturi~6.jpg
28 липня у Брустурах відбулась науково-практична конференціяПереглядів: 14Майже 60 майстринь для цієї події місяць створювали сирні коники. Для цього знадобилося приблизно 100 кг сиру.
koniki.jpg
Брустури — столиця сирних кониківПереглядів: 17У п'ятницю, 28 липня, на Володимира, у селі Брустури, Космацької ТГ, відбудеться Конференція та ряд заходів щодо занесення сирної іграшки до Нематеріальної спадщини України.
Початок — з Богослужіння у Храмі Вознесіння Господнього, село Брустури ( отець Василь Петращук) о 11 годині.
Хода з державним прапором до садиби Марії Матійчук (участок Вишній).
Історія, легенда, правда про сирний коник. Доповіді, виступи знаних гостей-науковців, легенди, спілкування про надважливість і значимість не забути, не розгубити у час війни рідне ремесло, самобутність традицій.
Гостей дійства чекають незабутні емоції зустрічі зі щирими і талановитими брустурівчанами і казковістю природи...
Yordan-v-Brusturah-2021.jpg
Йордан 2021 біля храму «Вознесіння Господнього» в с. БрустуриПереглядів: 69Фото: Павло Ванджурак
Oleksa_Dovbush__Taiemnicya_sili__Rozgortka_obkladinki.jpg
«Олекса Довбуш. Таємниця Сили» Василя Карп’юка з Брустурів Переглядів: 65Перша книжка для дітей про легендарного карпатського опришка вийшла у видавництві Discursus. Книжка базується на трьох складових: це історичні джерела, зокрема, праці Володимира Грабовецького; народні перекази і легенди, зокрема, «Гуцульщина» Володимира Шухевича; і, звісно, авторська уява і досвід.

Василь Карп’юк родом із Брустурів Косівського району, а тому добре знає реалії гуцульського села, побуту і звичаї. Він з точністю відтворює картини гуцульського світу і природно моделює ті, які могли б мати місце в реальному житті Олекси Довбуша.
brusturi~0.jpg
«Преображення Господнє», 2019 рікПереглядів: 146Храм «Вознесіння Господнього» в с. Брустури
rozporyadok-bogosluzhin.jpg
Розпорядок богослужінь у храмі Вознесіння Господнього на страстний тиждень та ВеликденьПереглядів: 267Настоятель храму Василій Петращук
DSCN0134.JPG
Чарівна природа подарувала Брустурам майстра слова Миколу ЯновськогоПереглядів: 428Відкрили меморіальну дошку рідні письменника син Олесь Миколайович і племінниця Оксана Іванівна.
DSCN0135.JPG
Меморіальна дошка Миколі Васильовичу ЯновськомуПереглядів: 404На знак великої поваги до письменника, на фасаді Брустурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів вирішили встановити меморіальну дошку.
   
фото:10 сторінках1