Фото: Іван Тимінський

hata~2.jpg
Хата родини ПожоджуківПереглядів: 8Світлина Тані Д'Авіньйон.
hata~0.jpg
Моя хата на зелені святаПереглядів: 12Фото: Дмитро Пожоджук
hata-siredzhuk.jpg
120-річна хата у КосмачіПереглядів: 15Ще, приблизно, у 80-х роках таких хат на Гуцульщині було чимало — автентичних, під ґонтою. Тепер вони — рідкість.
Цій хаті, що в Космачі, — 120 років. Збережена у найкращому вигляді. Доглянута. Ось саме зараз її ґонтове покриття просочують ропою, аби довше служило. За розповіддю нинішньої господині хати, збудував її понад століття тому її свекор Петро Сіреджук.

Фото: Ihor Ropyanyk
zadushni-miski.jpg
Задушні мискиПереглядів: 61У гуцулів є така традиція давати за померлих "задушні миски". У нас у Космачі, вона, ця традиція, збереглася й по сей день. Ось так виглядає одна із задушних мисок. Три великі колачі, по боках малі, знизу миска (тарілка) прикрашена цукерками, фруктами. У мисці цукор, рис, інші крупи. Зверху рушничок та хустка. Все завертають у хустку. Ну, й коли цю миску задушну власне дають, то запалюють свічку і кажуть:. "Най Бог прийме за... (ім'я людини, за яку цю миску дають) душу. Той, кому цю миску дали повинен промовити згодом вдома Отче наш (помолитися). Також дають ще й воду у дзбанках-глеках....
Прислав Mstyslav Kotskyi-Bobiak
Коментарів: 1
hata-kosmach.jpg
Це так у сторічний хаті у КосмачіПереглядів: 58Фото: Іван Тимінський
Stari_hati_sela_Kosmach5.jpg
Переглядів: 56
Stari_hati_sela_Kosmach4.jpg
Переглядів: 52
Stari_hati_sela_Kosmach3.jpg
Переглядів: 53
Stari_hati_sela_Kosmach2.jpg
Переглядів: 53
Stari_hati_sela_Kosmach1.jpg
Переглядів: 53
Stari_hati_sela_Kosmach.jpg
Переглядів: 55
 
фото:11 сторінках1